Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Trafikonte kanabis me italianin, 50 vjeçari shqiptar ekstradohet nga Milano

Lajme të ngjashëm

Nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana u bë  ekstradimi nga Milano, Itali drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar,  Bardhi Hysa, 50 vjeç , lindur në Shkodër.

Gjykata e Shkallës së Parë e Krimeve të Rënda Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg“ për kryerjen e veprës penale  “Trafikim i lëndëve narkotike“.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:

Më datë 08.05.2014 nga punonjësit e policisë Shkodër, gjatë kontrollit të automjetit me targë DH 907JP, drejtuar nga shtetasi italian A.B. janë konstatuar lëndë narkotike cannabis sattiva.

Nga policia u sekuestrua lënda narkotike dhe drejtuesi i mjetit u arrestua.

Nga hetimet u provua se bashkëpunëtor i tij ka qënë shtetasi , Bardhi HYSA.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën, u bë i mundur arrestimi i tij në Itali me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.

Më shumë