Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Trafikonte bomba me telekomandë, arrestohet 48-vjeçari në Elbasan (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 48-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit pasi akuzohet për trafikim të minave me telekomandë.

Gjatë kontrollit të uniformave blu shtetasi, Artur Kazanxhi banues në Durrës iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 mina me telekomandë të cilat do ti shiste.

Specialistët për Hetimin e Krimeve ndaj Personit në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, po vijojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë që janë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Ndërkohë, materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img