Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Trafikimi i fëmijëve në Selanik, policia merr në pyetje motrën dhe djalin e Zhaneta Metanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0356a63e389c5bbddd55c46a36391f1a

Policia e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me trafikimin e fëmijëve në Selanik nga Përparim Ademi.

Ditën e sotme është marrë në pyetje motra e dy viktimave Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi që u vranë nga Përparim Ademi.

 Gjithashtu është marrë në pyetje edhe djali i Zhaneta Metanit. Ata janë marrë në pyetje për rreth 3 orë me kërkesë të prokurorisë.

Ata janë pyetur lidhur me akuzat e bëra publike se autori i vrasjes Përparim Ademi u ka trafikuar fëmijët motrave.

Sipas informacvioneve nga mediat, trafikimi i foshnjave ka ndodhur rreth viteve ’90 dhe ’97 gjatë kohës që ata jetonin në Selanik. Mendohet se po në këtë vend janë shfrytëzuar edhe si prostituta.

Sipas familjarëve të viktimave janë të paktën 10 fëmijë të trafikuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img