Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Trafik nga Saranda në Velipojë, rradhë të gjata në hyrjet e Tiranës (Akset e rënduara)

Lajme të ngjashëm

Trafik i rënduar në disa akse nga Saranda në Velipojë, Durrës e Tiranë.

Shkak i trafikut është bërë fluksi i madh i pushuesve vendas dhe ata nga vendet e rajonit, që kanë zgjedhur bregdetin shqiptar për fundjavë.

Disa nga akset me trafik të rënduar aktualisht janë Orikum- Vlorë, Gjiri i Lalzit- Maminas, por edhe hyrjet e tjera drejt Tiranës si zona pranë Teg-ut, Lurë-Armathë, deri dhe nga vendi i quajtur Bishti i Zhurit në drejtim të Elbasanit.

Po ashtu trafik ka edhe nga rruga dytësore e Ndroqit në drejtim të Tiranës. Aksi Shëngjin-Lezhë-Milot po gjithashtu mbetet i ngarkuar prej disa orësh.

Lexo edhe: Qytetarët kthehen nga pushimet, policia tregon cilat janë akset më të rënduar nga trafiku. Vetëm gjatë pasdites vendosen 200 gjoba (DETAJE)


Më shumë