Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Trafik droge nga Shqipëria në Itali, shkatërrohet rrjeti: 9 të arrestuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëntë persona janë arrestuar në qytetin Mesina të Italisë, si pjesë e një rrjeti të strukturuar kriminal që trafikonin drogë nga Shqipëria.

Në prangat e karabinierëve kanë rënë 7 shtetas italianë dhe 2 shqiptarë, të akuzuar për trafikimin dhe shpërndarjen e drogës në qytetet Emilia Romana, Abruzo, Kalabri dhe Mesina.

Gjatë aksionit të koduar ‘Sfizio’ u sekuestruan 55 kilogram kanabis si dhe u vunë në pranga dy transportuesit me inicialet R.G dhe B.M.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img