Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Trafik droge dhe armësh, arrestohet në Brindizi 30 vjeçari shqiptar, në kërkim dy të tjerë (EMRI-OPERACIONI me 12 të arrestuar)

spot_img

Lajme të ngjashëm

6aeaab00e6139804e862467f46400e15

Zgjati vetëm 15 ditë arratisja e Klajdi Kacës, një nga tre shqiptarët që u shpëtuan forcave të policisë gjatë operacionit “Tunnel” për të c’montuar një organizatë kriminale të trafikut të drogës dhe armëve.

Shqiptari u kap në 3 gusht në Brindizi, ndërkohë që po hipte në traget për tu kthyer në Shqipëri. Hetuesit thanë se ishin në gjurmët e tij që nga 19 korriku, ditën kur u arrestuan 12 vetë si pjesë e një cellule që kishte bazë operative në Mangialupi. Falë punës së policisë dhe kryqëzimit të informacioneve me Brindizin u kap Kaca ndërkohë që drejtonte një mjet me transport njerëzish.

30 vjecari u dërgua në burgun e Brindizit në dispozicion të autoriteteve. Ndërkohë që vazhdojnë kërkimet edhe për dy shqiptarët e tjerë që ishin me të.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img