Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

“Tradhti e lartë”, Arabia Saudite ekzekuton tre ushtarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arabia Saudite ditën e sotme ka ekzekutuar tre ushtarë, të cilët ishin dënuar për “tradhëti të lartë” dhe “bashkëpunim me armikun”.

Ministria e Mbrojtjes në Arabinë Saudite tha se tre ushtarë janë dënuar me vdekje nga Gjykata e Posaçme.

Ministria nuk ka dhënë më shumë informacione se me cilin shtet ushtarët kishin “tradhtuar” vendin. Burime për media bëjnë me dije se ushtarët jaën ekzekutuar në kufi me Jemanin.

Grupet për të drejtat e njeriut, përfshirë edhe Amnesty International, i kanë bërë thirrje Arabisë Sauidte që të ndalojë dënimin me vdekje, duke thënë se personat që dënohen i nënshtrohen torturave dhe një gjyqi të padrejtë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img