Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

“Tradhtar”, Abazoviç reagon pasi u ofendua nga protestuesit proserbë: Do t’ua tregoj vendin atyre!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi dhe lideri i Lëvizjes Qytetare URA, Dritan Abazoviç ka reaguar pasi mbrëmjen e djeshme u prit me protesta në Podgoricë. Përmes një postimi në facebook, ai thotë se nuk është zemëruar nga ofendimet e rënda të qytetarëve,  por që do t’ua tregojë vendin atyre që nxisin urrjetje.

“Të ecim në rrugën e pajtimit dhe të dalim nga matrica e së shkuarës. Nuk më vjen keq për fjalët e shëmtuara të qytetarëve dhe mbroj të drejtën e tyre për të protestuar dhe shprehur pakënaqësinë. Shumë padrejtësi janë grumbulluar ndër vite, ndaj është e logjikshme që të ketë një reagim të tillë. Unë gjithmonë do t’ua tregojë se ku e kanë vendin ata”, ka shkruar Abazoviç.

Abazoviç u përball mbrëmë me disa prej protestuesve të mbështetur nga partitë proserbe, të cilët e ofenduan në bazë të kombësisë, duke e quajtur “tradhtar”, por politikani shqiptar nuk ka rënë në provokimet e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img