Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Totozani letër ministres së Ramës: Këto persona nuk mund të jenë në fushatë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati i Popullit, Igli Totozani i dërgon një letër ministres për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito që punonjësit e administratës publike të mos bëhen pjesë e fushatës elektorale në orarin e punës. Kjo kërkesë u është dërguar edhe kryebashkiakëve në rrethe.  

“Duhet të jemi të ndërgjegjshëm se pjesëmarrja e vullnetshme apo e detyruar e punonjësve të Adminsitratës Publike qendrore dhe vendore në fushata apo angazhime politike, brenda orarit zyrtar, është një veprim i cili bie ndesh me këto parime. Avokatit të Popullit do të dëshironte që ky rekomandim, nga ana juaj të mund të interpretohet si një mesazh mirëkuptimi me interes të përbashkët, në të mirë të respektimit të ligjshmërisë në veprimtarinë e përditshme të administratës publike, si dhe për më tepër për një rritje të përgjegjshmërisë në ofrimin e shërbimeve të përditshme ndaj qytetarëve”, u shpreh Totozani.

Më shumë

spot_img