Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

“Tortura” e kufizimeve drejt fundit, nga nesër Shqipëria heq orën policore?!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mesa duket kufizimeve anti-Covid po i vjen fundi. Sipas burimeve të ndryshme për media thuhet se duke filluar nga dita e nesërme nuk do të ketë më kufizim të orarit.

Momentalisht kufizimi orarit është nga ora 22:00 deri më 06:00. Në lidhje me lajmin për heqjen e orarit policor ende nuk ka një informacion zyrtar. Do të jetë Komiteti Teknik i Eksperteve ai që nesër do të njoftojë nëse do kemi heqje të orarit kufizues apo do mbeten në fuqi të njëjtat masa.

Shqipëria është duke arritur imunitetin e popullatës dhe vaksinimi masiv i qytetarëve është shtrirë në të gjithë Shqipërinë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 53 raste të reja, një person ka humbur jetën dhe 748 pacientë kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img