Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tornadot godasin SHBA-në, 19 të vdekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e3fbe352e7c93b8517bc16e59aed58ff

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën pasi një grup tornadosh kanë goditur disa qytete në Tenesi, ndër to edhe qytetin e Nashville.

Tornadot nuk kanë kursyer banesat, shtyllat elektrike, makinat, duke shkatërruar thuajse çdo gjë që u ka dalë para.

Policia dhe ekipet e zjarrfikëseve po u vijnë në ndihmë personave të bllokuar poshtë rrënojave. Rreth 40 ndërtesa raportohet se janë shembur. Një qytetar tha se një prej tornadove kaloi pranë qytetit duke shkaktuar dëme të mëdha.

Mijëra qytetarë të tjerë kanë mbetur pa energji elektrike.

dfgherhwe4sdfg.jpg

ghjtyj56jufgh.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img