Tornado përbindëshe në SHBA, por dikush guxon dhe i shkon shumë pranë (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:09 12-05-2016 Tornado përbindëshe në SHBA, por dikush guxon dhe i shkon shumë pranë (Video)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës goditen aq shpesh nga tornadot sa që disa persona kanë filluar të mos tremben më prej këtyre përbindëshave natyrorë.

Ata quhen “Storm Chasers” apo njdekësit e stuhive, dhe të pajisur me automjete të blinduara dhe aksesorë meteorologjik pranë tornadove në afërsi që jo çdokush do  guxonte. Kjo tornado gjigande është kapur në Yuma County, Colorado.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tom Ridge në konferencën e Washington D.C: SHBA ka ndaj shqiptarëve një borxhë mirënjohjeje
Bretkosa me penis gjigand? E vërteta është edhe më shqetësuese (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.010387897491455
array(1) { ["section"]=> string(80) "tornado-perbindeshe-ne-shba-por-dikush-guxon-dhe-i-shkon-shume-prane-video-40252" }