Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Topalli “plas bombën”: Demokratët të marrin fatet në dorë me protesta dhe forma të tjera, reagimi hileqar dhe tinzi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka reaguar ashpër Jozefina Topalli ndaj kreut të partisë së saj, Lulzim Basha, i cili e la jashtë listës së Shkodrës, ku edhe pësoi disfatë në rezultatin e zgjedhjeve.

Topalli thotë se i takon demoratëve të marrin fatet e partisë në dorë, ndërsa godet Bashën kur thotë se reagimi pas humbjes ishte hileqar, tinzi dhe tallje.

E plotë:

Ne nje kohe dramatike per Partine Demokratike , pas nje humbje katastrofale personale te Lulzim Bashes, ka nje emergjence per demokratet.

Partise Demokratike duhet me i dal zot.

Ne nje situate si kjo , kur Lulzim Basha nuk pranon te marre as pergjegjesine qe i takon ,sic ndodh ne cdo vend te botes perendimore, ( pas e coi buze gremine PD), reagimi i tij eshte hileqar , tallje , tinzi , banalitet dhe papergjegjshmeri e frikshme qe mund te coje ne asgjesimin total te PD .

Ne keto kushte. nese Basha nuk jep doreheqjen e parevokueshme, demokratet duhet te marrin fatin ne dore, me protesta dhe forma te ndryshme demokratike , me synim kthimin e PD -se demokrateve.

Ngrirja qesharake, antistatuore eshte akt amoral, eshte fshehje nga faji e pergjegjesia. Fyerjq qe i beri demokrateve qe kerkojne te shpetojne nga asgjesimi Partine per te cilen kane punuar ne vite eshte e paprecedent dhe e pafalshme.

Sa per dinjitetin qe kerkonte momentin kjo nuk ka lidhje me Lul Bashe.

Ai eshte” i paafte per t’ u turperuar.”

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img