Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Topalli, Patozi e Murrizi me parti të re, Berisha: Nëse kthehemi në vitin 90…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0147151f47c27838ddc54fd9fc969aa0

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë krijimin e partive të reja  të djathta, të cilat kryesohen nga emra të njohur të PD, Jozefina Topolli, Astrit Patozi dhe Myslim Murrizi.  

Në emisionin “Aktualitet’ në Fax News, Berisha dha një përgjigje tejet diplomatike, pasi e konsideroi zgjedhjen e tyre si liri zgjedhjeje.  

Nëse kthehemi në vitin 90 unë pata disa shkrime në njërën prej tyre unë jam shprehur ‘thelbi i lirisë është zgjedhja e njeriut’. Kjo është thelbi i filozofisë ekzistencialiste, e cila në një farë mënyrë është filozofia e bashkëkohësisë e shekullit që shkoi dhe pasuroi shumë njerëzimit. Unë këtij mendimi i jam përmbajtur dhe i përmbahem,” përfundoi Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img