Topalli, Patozi e Murrizi me parti të re, Berisha: Nëse kthehemi në vitin 90…

Publikuar tek: politike, më 21:30 28-10-2020 Topalli, Patozi e Murrizi me parti të re, Berisha: Nëse kthehemi në vitin 90… Berisha-Topalli-Patozi

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë krijimin e partive të reja  të djathta, të cilat kryesohen nga emra të njohur të PD, Jozefina Topolli, Astrit Patozi dhe Myslim Murrizi.  

Në emisionin “Aktualitet’ në Fax News, Berisha dha një përgjigje tejet diplomatike, pasi e konsideroi zgjedhjen e tyre si liri zgjedhjeje.  

Nëse kthehemi në vitin 90 unë pata disa shkrime në njërën prej tyre unë jam shprehur ‘thelbi i lirisë është zgjedhja e njeriut’. Kjo është thelbi i filozofisë ekzistencialiste, e cila në një farë mënyrë është filozofia e bashkëkohësisë e shekullit që shkoi dhe pasuroi shumë njerëzimit. Unë këtij mendimi i jam përmbajtur dhe i përmbahem,” përfundoi Berisha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Po bëjnë lojën e dikujt tjetër’, Lubonja e thotë sërish: Kush krijon parti para zgjedhjeve është delirant, ose i blerë nga Rama
‘Po na drejtojnë 3 organizata të korruptuara’, Përmeti: Kërkojmë votën e qytetarëve që besojnë te ndryshimi i Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.010512828826904
array(1) { ["section"]=> string(80) "topalli-patozi-e-murrizi-me-parti-te-re-berisha-nese-kthehemi-ne-vitin-90-225561" }