Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Topalli paralajmëron KRIZË edhe në PS: Shumë shpejt do dalin zbuluar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli paralajmëron krizë edhe në anën e maxhorancës.

E pyetur lidhur me procesin për zgjedhjen e kandidaturave të presidentit të ri, Topalli tha në “A2News”, se me vullnet dhe besim, ky proces duhet të kishte nisur me reformimin e politikës dhe institucioneve.

albsig

spring

Topalli tha se ndonëse sot duket sikur vetëm PD-ja po përjeton krizë, shumë shpejt do të preket dhe maxhoranca.

“Po të kishte një vullnet dhe të ishim besim mirë në këtë proces, mund të fillonim të bënim një hap të parë drejt reformimit të politikës, të institucioneve, të cilët nuk e di sa të ndërgjegjshëm janë për krizën që po përjetojnë, institucionet. Duket vetëm pjesa e opozitës, por edhe pjesa tjetër do të dalë zbuluar shumë shpejt”, deklaroi Topalli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img