Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Topalli–Kodheli, debat për përfshirjen e majorit në trafikun e drogës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

 

Deputetja e PD-së, Jozefina Topall, e ka quajtur alarmante përfshirjen e majorit të Forcave të Armatosura Shqiptare në trafikun e drogës. Topalli i kërkoi dorëheqjen ministres Kodheli, drejtpërdrejt nga salla e Kuvendit .“Majori mori leje nga ministria e Mbrojtjes, çfarë prisni që Mimi Kodheli të japë dorëheqjen, kur ushtria përfshihet në trafik droge”- tha deputetja e PD-së.

E menjëhershme ishte edhe përgjigjia e ministres, duke i  kujtuar deputetes së PD-së se dhëndri isaj, dikur bënte shëtitje me mjetet e flotës detare.

“E dini pse mungonte nafta zotërinj në kohën kur unë erdha në zyrën e ministrisë së Mbrojtjes? Sepse përveçse abuzohej me të, dhëndri i zonjës shëtiste dhe bënte vidioklipe me mjetet e flotës”-tha ministrja Kodheli.

Majori shqiptar humbi jetën pas përplasjes së helikopterit që po transportonte drogë nga Maroku drejt Spanjës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img