Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tony Blair, këshilltar i kryeministrit serb Vucic

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Serbisë, Ka konsultuar kompaninë e Tony Blair për të ndihmuar kabinetin e kryeministrit Aleksandar Vuicic . Kostot e këtyre shërbimeve sipas raportimit të “Danas” do të paguhen nga fondet e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Zyra e Vucic, planifikon të krijojë modelin e qeverisjes “Delivery unit” që do të përbëhet nga ekipe profesioniste të cilat do të jenë përgjegjëse realizimin e objektivave të ndryshme të kabinetit qeveritar.

Gazeta shkruan se kjo ishte vendosur gjatë vizitës së Blair në Beograd në qershorin e vitit të kaluar, dhe se tani gjithçka po zyrtarizohet.

Blair është edhe këshilltar i jashtëm i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img