Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Tom Doshi çështje e “nxehtë”, Yuri Kim “ia lë topin” kryeministrit Rama: PD ishte e qartë, të shohim si do të veprojë PS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vlerësuar kërkesën e PD në KQZ, e cila kërkonte nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve që të mos lejonte kandidimin e Tom Doshit.

Ajo tha se dëshiron që PS dhe partitë e tjera të jenë po kaq të qarta sa PD.

“Ju më bëtë pyetje mbi personin të cilit i është bërë përcaktimi. Dua të them që është një gjë shumë e mirë që Partia Demokratike ka qenë e qartë në dënimin e këtij personi duke kërkuar që ky person të largohet nga lista e kandidatëve për deputetë.

Dëshiroj të shoh që edhe Partia Socialiste apo të tjerët të jenë po kaq të qartë. Kam krijuar pak konfuzion por mendoj që është koha e duhur për të qartësuar cdo konfuzion dhe për të qenë absolutisht të qartë se ku qëndrojmë të gjithë”, tha Kim.

Më shumë

spot_img
spot_img