Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

‘Toksina vdekjeprurëse në Vlorë, digjen mbeturinat spitalore’

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim, ku sipas qytetarit dixhital një krim tejet i rrezikshëm po shkatërron shëndetin e qytetarëve të Vlorës dhe të turistëve gjithashtu.

Në mesazhet e Berishës shkruhet se mbeturinat spitalore digjen brenda murit rrethues të spitalit.

Gjithashtu ish-kryeministri ka publikuar edhe një video ku shihet tymi që del nga djegia e mbeturinave.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Nje krim tejet i rrezikshem per qytetaret e Vlores nga Leli i Kallam Deshtakut!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytatarit dixhital! sb

Pershendetje nga Vlora ”turistike” ku se bashku me mbetjet spitalore i urojme mireseardhjen cdo ”turisti ” qe kendshem merr toksinat vdekeprrurese t e nje spitali qe udhehiqt nga nje drejtuese militante e perbetuar si Brunilda Mersini . MIremengjei me pamjet skandaloze ne lulishten e spitalit Vlore ku pacientet thithin cdo mengjes helme Cfare ben drejtori i higjenes Z. Myzafer Islamaj qe duhet te japi llogari per kete katastrofe?? Mk i ngusht me Eltar Deden qe fle gjum ne kembe Vendi esht te spitali rajonal vlore..ky zjarr eshte brenda murit rrethues te spitalit tek vend grumbullimi i mbeturinave spitalore

Sent from my iPad


Më shumë