Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

‘Tokë e zanme’, si plasi sherri mes 23-vjeçarit dhe vëllezërve; prej dy javësh kishin ardhur nga Peqini, vendosën gurë të vendi i parkimit (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

295e5191c202c7586f8f739b0eb1e8d5

Është zbardhur me detaje ngjarja e sotme e ndodhur në lagjen nr.12 në Durrës. E gjitha ka nisur rreth orës 20:00, në kufi të orës policore.

I riu 23-vjeçar Flamur Çerma parkoi makinën, por 45-vjeçari Zyber Juba i ka kërkuar atij që ta heqi makinën pasi ata e kishin zënë vendin me gurë për makinën e tyre. I riu nuk ka pranuar dhe ka nisur konflikti, ku ka ndërhyrë dhe vëllai i Jubës, Ergesi.

Pasi e kanë rrahur fizikisht dhe me sende të forta, Ergesi shkoi sipër në shtëpi, mori pistoletën dhe e qëlloi. Nëna e tij u gjend aty dhe në mbrojtje të djalit të saj u plagos edhe ajo në këmbë. Të dy nënë e bir gjenden në spital duke marrë mjekim, jashtë rrezikut për jetën.

Dy vëllezërit kishin vetëm 2 javë që ishin zhvendosur nga Peqini me banim në lagjen nr. 12 në qytetin bregdetar. Policia fillimisht arrestoi njërin nga dy vëllezërit Zyber Jubën dhe rreth 2 orë më pas Ergesin, i cili ishte personi që qëlloi me pistoletë.

Më shumë

spot_img
spot_img