Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Togat e zeza lënë në burg Klodian Trocin, ish-kreun e Kadastrës që kap me 65,000 euro në shtëpi dhe dokumente të falsifikuara

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i Kadastrës së Vlorës Klodian Troci, do të qëndrojë në burg. Kështu kanë vendosur sot togat e zeza të Vlorës. Troci akuzohet për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”, kryer në bashkëpunim.

Nga kontrolli në shtëpinë që kishte në Tiranë, atij i janë gjetur 65,000 euro dhe disa dokumente të falsifikuara. Sot, në Gjykatë ai nuk ka folur, ndërsa avokati i Trocit ka kërkuar masë më të lehtë sigurimi por kjo nuk është pranuar nga trupa gjykuese.

Klodian Troci ka punuar rreth 3 muaj në Drejtorinë e Pronave në Qarkun e Vlorës, ku ditët e fundit u vodhën dokumentat origjinale të tokave në Dhërmi. Po ahstu, deri më datë 24 shtator 2021, Troci ka qenë në krye të Kadastrës së Vlorës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img