Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Togat e zeza i kishin dhënë “Arrest shtëpie”, Policia e gjen 29 vjeçarin nga Poliçani në rrugë dhe e arreston

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 29 vjeçar nga Poliçani është arrestuar nga Policia pasi është konstatuar duke lëvizur jashtë shtëpisë, ndërkohë që Gjykata kishte dhënë për të masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për vjedhje.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Stacionin e Policisë Poliçan u kap dhe arrestua në flagrancë shtetasi L. B., 29 vjeç, banues në Poliçan.Arrestimi tij u bë pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë në rrugë, duke shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” të vendosur nga Gjykata, për veprën penale “Vjedhja”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme, dhe i riu tashmë do të akuzohet për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img