Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TMERRUESE/ Trafikonte ‘shurup përdhunimi’, arrestohet shqiptari në Greqi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

77ade4ffecadef0ff47d2a08d7a2fede

Një 26-vjeçar u arrestua në Mikonos nga Zyra e Hetimeve për Trafikun e Drogës dhe Forca e Sigurisë së Atikës për trafikimin të lëndëve të forta narkotike.

Mediat greke e identifikojnë shqiptarin si ‘’Aleksandër Shqiptari’’ (nuk bëhet me dije mbiemri i tij). Gjatë kontrollit atij iu gjetën: GBL, metamfetaminë, ketaminë, ekstazi, 1800 pako najloni dhe 50 shiringa.

Oficerëve grekë u tërhoqi vëmendjen GBL, një lëndë narkotike që provokon përdhunimin te personat. Ai nuk ka ngjyrë kur derdhet në ujë, nuk përmban erë si dhe shkakton humbje të kujtesës dhe lodhje.

26-vjeçari, i cili punonte në Aeroportin e Mikonosit, mbahej nën vëhzgim nga agjentët e anti-drogës që prej mesit të muajit gusht. Në momentin kur po largohej me motorr, ai po transportonte GBL.

Përpara oficerëve të rendit, shqiptari dëshmoi se do ta shiste drogën në Marathi, por nuk zbardhi emrat e personave të përfshirë në këtë rrjet trafiku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img