Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

TMERR në zonën bregdetare, pesë persona marrin PENG familjen me 4 fëmijë; babai arratiset dhe bën telefonatën që iu shpëtoi JETËN

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Pieria, në Greqi, ku një familje është marrë peng nga disa persona të huaj, të cilët kërkuan dëmshpërblim për lirimin e tyre.

Nga familjarët e marrë peng, babai arriti të shpëtojë dhe menjëherë ka lajmëruar policinë, e cila deri më tani ka arrestuar 3 të huaj dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë.

Familja e cila përbëhet nga 6 anëtarë, babai, nëna dhe 4 fëmijët e mitur, u rrëmbyen që prej së hënës në zonën bregdetare të Komunës së Dion, Olympus Pieria, në një vend të shkretë.

Policia tha se ata u mbajtën peng gjatë gjithë natës dhe se autorët i kërcënuan duke u thënë se do të rrihnin njërin nga fëmijët, nëse nuk do të merrnin paratë për lirimin e tyre.

Ndërsa mëngjesin e së martës babai, i cili u plagos në dorë nga autorët gjatë rrëmbimit, arriti të shpëtojë dhe shkoi në këmbë në një dyqan në zonën e Tempi, ku lajmëroi policinë.

Policia u vu menjëherë në lëvizje, duke gjetur dhe arrestuar tre rrëmbyesit e huaj, në një rrugë rurale në Komunën e Tempi. Në të njëjtën kohë, u shpallën në kërkim edhe dy bashkëpunëtorë të tyre.

Autorët kishin lëshuar më parë nënën me fëmijët. Policia i gjeti ata, pas një telefonate, në stacionin ndërqytetas të autobusëve të Larissa-s.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img