Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Tmerr në kampionat, vetëtima bën për spital 6 veta

spot_img

Lajme të ngjashëm

96f18cdc80d320172c891b3cab4d02f8

Një vetëtimë e fuqishme lëndoi 6 persona në Atlanta të SHBA-së në kohën kur po organizohej  kampionati i golfit.

Edhe pse raundi final i kampionatit u shty për 30 minuta ditën djeshme për shkak të stuhisë së fuqishme, organizatorët e eventit nuk pranuan ta ndërprisnin kampionatin.

Fillimisht vetëtima, goditi një pemë dhe u shkarkua në të gjithë fushën e golfit. 6 persona janë shtruar me urgjencë në spital për të rikuperuar frymëmarrjen dhe për të rimarrë veten.

Disa ditë më parë, 6 alpinistë vdiqën në malet e Polonisë teksa një vetëtimë goditi kryqin e vendosur në majën e malit.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img