Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tmerr në Greqi, pas tërmetit 6.9 Rihter regjistrohen dhe dy lëkundje të fuqishme, me magnitudë 5.0 dhe 5.3

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

82ccd11273854b96ea21466818e3dc64

Dy lëkundje të fuqishme tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë në Larisa -Greqi, me magnitudë 5.0 dhe 5.3 Rihter.

Këto dy lëkundje të fuqishme regjistrohen afro 1 orë pas tërmetit të parë, me magnitudë 6.9 Rihter, me epiqendër në Larisa. Deri tani nuk ka raportime për dëme dhe të lënduar.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti i parë kishte një thellësi 7.8 km nga toka dhe epiqendra e tij ishte 16 km në jugperëndim të Elasonës. Mediat vendase shkruajnë se rrëshqitje të tokës kanë ndodhur në zonën e Kastraki, dhe në Rrugën Kombëtare Larissa – Elassona.

Screenshot_3.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img