Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Tmerr në familjen Kosiqi, plagoset nga tritoli djali tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d28afa457013e7ca0c4740ad75700a33

Nga shpërthimi i tritolit në Maqellarë të Dibrës ka mbetur i plagosur, 20 vjeçari Ismail Kosiqi, djali tjetër i Gazmir Kosiqit.

Djaloshi është dërguar në Spitalin e Dibrës. Sipas policisë tritoli ka shpërthyer në hyrjen e banesës. 

Elsi Kosiqi, djali tjetër i familjes, Kosiqi u ekzekutua një vit më parë në hyrjen e kësaj banese ku jetonte me gruan dhe prindërit.

32-vjeçari u qëllua për vdekje me 3 plumba pasi kishte parkuar makinën.

Një ditë më pas, uniformat blu të Dibrës vunë në pranga Mahmut Gegën, i cili akuzohet se është vrasësi i 32-vjeçarit Elsit Kosiqi. Hetuesit zbuluan mesazhet me vëllain dhe një person tjetër, ku i bënte thirrje vëllait ‘’të mos tregonte gjë për policinë’’, ndërsa personit tjetër i kërkonte që të shprehej në polici se ndodhej te tezja e tij’’ ditën e vrasjes. 3 ditë pas atentatit Mahmut Gega është lënë në burg për vrasjen e Kosiqit.

Më shumë

spot_img
spot_img