Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Tmerr me lëngjet në Shqipëri, ja çfarë gjendet brenda ‘’Pfanner’’ (FOTO dhe NGJARJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d2c4aa3453ba6730af7be27f8a619d4f

E tmerrshme se çfarë gjejnë konsumatorët brenda lëngut të frutave ‘’Pfanner’’ në Shqipëri. Një konsumator ka hapur kutinë 2 litra të lëngut dhe ajo që ka gjetur është traumatike: një grumbull bime në ngjyrë të zezë në jeshile që nuk dihet se çfarë është. Shija e lëngut, e cila dukej e prishur e ka bërë konsumatorin të dyshojë, duke derdhur lëngun dhe çarë kutinë, por ç’të shikonte: një grumbull të dyshimtë. Lajmi është publikuar në rrjetet sociale.

Nuk dihet ende nëse Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorit ka nisur punën për kontrollin e lëngjeve të tjerë prodhuar nga kompania apo kontrollet ne procesin e prodhimit apo të importit në vend. Pak informacion ka se çfarë mund të jetë kimikisht ky grumbull.

Ngjarja ka ngjallur revoltë te konsumatorët, të cilët po shpërndajnë me shpejtësi lajmin në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:JA ÇFARE KA GJETUR NJE KONSUMATOR BRENDA ”PFANNER”, ME ZE DHE FIGURE HAP KUTINE (VIDEO)

AUTORITETI KOMBETAR I USHQIMIT JASHTE FUNKSIONIT, LENGU ”PFANNER”ME MBETJE QARKULLON NE TREG

Më shumë

spot_img
spot_img