Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

TKZ braktis bojkotin, 450 tifozë kuqezi në stadiumin e Strumicës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja e Shqipërisë ditën e nesërme do të përballet me Maqedoninë në Strumicë, në një stadium në skajin më lindor të fqinjëve tanë, por pavarsisht këtij fakti nuk do të mungojnë tifozët kuqezi.

Mësohet se në stadiumin e Mladost do të jenë gati 450 mbështetës shqiptarë më së shumti pjesëtarë të tifo-grupeve shqiptare. Bëhet me dije se ky është dhe numri i lejuar nga ana e Federatës maqedonase të futbollit për tifozët miq.

Kjo është hera e parë që kombëtarja e Maqedonisë luan një ndeshje kualifikuese për një event madhështor jashtë kryeqytetit.

Maqedonia sapo mori miratimin e UEFA-s për zhvillimin e ndeshjes filloi një rinovim, duke u klasifikuar në kategorinë e tretë të UEFA-s për ndeshje ndërkombëtare.  Përveç punimeve në tribunën VIP dhe atë të gazetarëve, është ndërtuar dhe një tribunë pas portave. 

Më shumë
spot_img
spot_img