Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Tjetërsoi dhe shiti pronat në Dhërmi, Gjykata lë në burg topografin e Bashkisë së Himarës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg topografin Elton Marko, i cili u arrestua një ditë më parë pasi akuzohet se tjetërsoi dhe shiti pronat në Dhërmi.

Ai dyshohet se ka ndryshuar formularin e aktit të marrjes së tokës në pronësi , të cilin e ka përdorur për regjistrimin e një pasurie në fshatin Dhërmi dhe më pas ua ka shitur personave të tjerë.

Lidhur me këtë gjykata e Shkallës së Parë Vlorë ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë “arrest me burg” për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img