Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Tjetër triumf kuqezi në boks, Uldedaj mposht kundërshtarin në raundin e dytë, Presidenti Meta e përgëzon

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër fitore kuqezi në boks ka ardhur ditën e sotme, pasi Jurgen Uldedaj ka arritur të fitojë ndeshjen e tij të 12-të radhazi.

Ai ka mposhtur boksierin kroat Robert Gruriç në raundin e dytë, ndërkohë që është edhe mbajtësi i dy titujve botërorë, WBO Junior dhe WBC Junior.

Boksieri kuqezi ka marrë edhe përgëzimet e Presidentit Ilir Meta, i cili ka postuar foton e Uldedajt në profilin e tij në facebooj duke e uruar për fitoren.

“Urime të përzemërta Jurgen Uldedaj për fitoren e shkëlqyer të 12-të radhazi”, shkruan Meta.

Kujtojmë që ditën e sotme edhe boksieri tjetër shqiptar Robin Krasniqi mori një fitore të merituar, në rikthimin e tij në ring pas 15 muajve.

Më shumë
spot_img
spot_img