Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tjetër tërmet i fortë në Turqi, lëkundjet ndihen në Ankara dhe provincat përreth

Lajme të ngjashëm

Turqia është goditur sot nga një tjetër lëkundje e fortë sizmike. Pak minuta më parë një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter është regjistruar 18 km nga Emirgazi me thellësi 7 km dhe epiqendra u përcaktua në lagjen Bor të Niğde.

Lëkundjet janë ndjerë në Ankara, Konia dhe Mersin si dhe në Niğde. Kryebashkiaku i Boranit Serkan Boran tha në një deklaratë të drejtpërdrejtë të CNN TÜRK, “Faleminderit zotit, nuk ka asnjë problem”.  Edhe në qytetet e tjera deri më tani, nuk raportohet për humbje jetësh.


Më shumë