Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Tjetër shqiptar ekzekutohet me armë zjarri në Belgjikë, atentat krahut të djathtë të Ardian dhe Florenc Çapjas (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Belgjikë ku një tjetër shqiptar ka mbetur i vrarë.

Burime për mediat bëjnë me dije se mbrëmjen e së shtunës i është bërë atentat Bledar Muçës.

Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur në Antëerp të Belgjikës, ku Muça ka mbetur i vrarë.

Mediat belge shkruajne se Muça, krahu i djathtë i Florenc Çapjas, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë të ndodhur në Elbasan, u ekzekutua teksa ishte duke parkuar makinën e tij pranë shtëpisë, kur dy persona që po e prisnin kanë qëlluar me breshëri plumbash.

Si pasojë e plagëve të marra 39-vjeçari shqiptar ka ndërruar jetë në vend, ndërsa autorët janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Sipas mediave Muça identifikohet si britanik, pasi ai lëvizte me identitet tjetër në këtë vend.

Ai nuk është një emër emër i panjohur për drejtësinë, pasi konsiderohej si krahu i djathtë i Ardian e Florenc Çapajt.

Më shumë


spot_img

spot_img