Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Tjetër shpërthim në veri të Mitrovicës, Policia rrethon menjëherë zonën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër shpërthim raportohet  se ka ndodhur mbrëmjen e sotme në lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut.

Sipas medieve kosovare, njësitë e Policisë së Kosovës, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën. Po ashtu është bllokuar rruga për qarkullimin e qytetarëve, raportojnë mediat në Kosovë.

Kujtojmë se dje në Zubin Potok dhe Mitrovicë të Veriut pati shpërthime të njëpasnjëshme, por pa pasoja në njerëz, vetëm dëme të konsiderueshme matreriale.

Më shumë


spot_img

spot_img