Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Tjetër shpërthim i madh në gadishullin e Krimesë, hidhet në erë nënstacioni elektrik dhe depoja e armëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në gadishullin e Krimesë të kontrolluar nga rusët.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit në një depo të madhe municionesh në fshatin Mayske.

Rreth 2,000 banorë janë evakuuar menjëherë nga zona përreth.

Sipas agjencisë mediatike të lajmeve ruse, shpërthimi është shkaktuar nga një zjarr që ka rënë në nënstacionin elektrik.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img