Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Tjetër ndryshim në Qeveri, pas Cakaj largohet edhe zv.ministri i Jashtëm (DOKUMENTI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0a07ff9b88a25de950d2318dba4cae81

Nuk kanë të ndalur largimet nga Ministria e Jashtme.  

Pas Ministrit, Gent Cakaj i cili dha dorëheqjen, rrugën e tij e ka ndjekur edhe zëvendësi në këtë dikaster, Sokol Dedaj.

Vendimi për largimin e tij është firmosur nga zëvendëskryeministri, Erion Braçe.

Pasuesi i tij nuk është bërë ende publik, ndërkohë që ky është ndryshimi i radhës në Qeverinë Rama 2.

Gjatë ditës së sotme, vendin e Cakaj e mori Olta Xhaçka, ndërsa Ministër i Mbrojtjes u emërua Niko Peleshi.

Vendimi:

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë

30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e

Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

VENDOSI:

Z. Sokol Dedja, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, lirohet nga kjo detyrë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

vendimi.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img