Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tjetër lëkundje tërmeti në Shqipëri

Shkruar nga Newsbomb

Një tjetër tërmet ka goditur vendin tonë para pak minutash, vetëm disa orë pas lëkundjeve të mesditës.

Sipas EMSC, magnituda e këtij tërmeti ishte 3.0 në shkallen Rihter. Mësohet se epiqendrën e lëkundjeve e kishte sërish në Elbasan dhe me një thellësi fokale prej 10 kilometrash nga sipërfaqja.

Të dhënat nga EMSC Të dhënat nga EMSC

Më herët ditën e sotme, një tërmet me magnitudë në shkallën Rihter lëkundi Shqipërinë. Raportime te shumta erdhën nga qytetarët ne Elbasan dhe Tiranë duke thënë se e kishin ndjerë tërmetin.

Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale apo persona të lenduar nga këto dy lëkundje të konsiderueshme.

LEXO EDHE: Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese