Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Tjetër gjykatës në ‘sitën’ e Vetting-ut, ja kush është (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Besim Trezhjeva mësohet se do të jetë edhe gjykatësi i rradhës, i cili do të kalojë në sitën e Vetting-ut.

Seanca dëgjimore publike e tij është vendosur të zhvillohet më datë 11 prill nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Anëtarët e trupës gjykuese të KPK mësohet se janë Alma Faskaj, Firdes Shuli dhe Roland Ilia.

Trezhjeva aktualisht është gjykatës në Gjykatën e Apelit në Durrës dhe njëkohësisht edhe kandidat në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa është i treti që i nënshtrohet procesit të Vetting-ut.

Më shumë
spot_img
spot_img