Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tjetër figurë e njohur ikën nga PS, Edi Rama njofton largimin e Eglantina Gjermenit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5b5461cdc1863f70c2658afa8cb1c1aa

Eglantina Gjermeni nuk do të jetë në listën e kandidatëve të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit.

Njoftimin e bën kryeministri Edi Rama, i cili e falenderon Gjermenin për 12 vite që kontribuoi në Partinë Socialiste.

“Mirënjohje gjithmonë në këtë Ditë të Gruas, dy bashkëpunëtoreve simbol të promovimit të legjislacionit mbi barazinë gjinore, të drejtat e grave, fëmijëve, minoriteteve dhe kundër dhunës ndaj gruas; dy aktivisteve shembullore të Shoqërisë Civile, që sollën në PS vlera e kontribute të reja dhe për 12 vjet rresht e përfaqësuan PS me dinjitet e profesionalizëm, në Kuvend e në Qeveri, Vasilika Hysi dhe Eglantina Gjermeni”, njofton Rama.

Ish-ministrja Eglantina Gjermeni është një tjetër largim i rëndësishëm nga PS, pas Vasilika Hysit, Besnik Baraj, Sadri Vorpsit dhe Alfred Pezës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img