Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Tjetër dëshmi tronditëse: Në Jetimore na fusnin duart në korent, i kam ende shenjat në kokë

spot_img

Lajme të ngjashëm

db85c36bcfe81ae68d0e36ebcfbc82a9

Dëshmi të reja që dalin çdo ditë për dhunën që është ushtruar ndër vite në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër, janë përtej çdo imagjinate dhe i ngjashëm është edhe denoncimi i fundit i bërë në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan.

Laurenci ka qenë dikur banor i Jetimores së Shkodrës dhe ka rrëfyer torturën që ai ka përjetuar që në moshë fare të vogël. “Më rrihnin me shkop sepse bëja urinën në krevat, madje më kanë futur duart në korent kur isha 5-6 vjeç. Shenjat i kam akoma në kokë”, tha ai në dëshminë tronditëse.

Laurenci u shpreh i bindur se për të gjitha torturat që kanë ndodhur brenda këtij institucioni, nuk ka për të pasur ndonjëher drejtësi. 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img