Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Tjetër dëshmi nga Dhërmiu, sherr masiv dhe të plagosur, ndyshe nga çfarë raporton policia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër dëshmi për Newsbomb.al vjen nga Dhërmiu, nga lokali i njohur buzë detit, Havana, që mesnatën e djeshme u kthye në një arenë lufte.

albsig

spring

Ndyrshe nga sa ka njoftuar zyrtarisht policia, edhe dëshmia e një pushuese të pranishme gjatë përplasjes fizike dhe me armë flet për persona të plagosur.

“Nisën të qëlloheshin me gota, shishe dhe karrige. Të gjithë pushuesit e tjerë u përshinë nga paniku, sendet e forta na fluturonin mbi kokë. Disa vrapuan dhe u ngjeshën në fund të klubit, sipër njëri-tjetrit. Ne u futëm poshtë banakut”, tregon pushuesja për Newsbomb.al.

Dëshmitarja thotë se ka patur edhe persona të plagosur.

“Disa vajza humbën ndjenjat, disa u plagosën nga sherri i gangsterave. Nuk ndalonin së shkatërruari lokalin. Në fund u kthyen me psitoleta”, rrëfen ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img