Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

“Tironsit” hapin peticion për Ori Nebijaj: E duam në Parlament

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ori Nebijaj, kanidate për deputete e PD në Tiranë, nuk arriti të siguronte votat për një vend në Parlamentin e ri. Ajo renditej e 18-ta në listë, ndërsa PD arriti të siguronte vetëm mandatin e 15.

Por, “tironsit” kanë vendosur të hapin një peticion online dhe kërkojnë që Ori Nebijaj të jetë në Parlament, në vend të Vangjel Dules, aleat i Lulzim Bahsës i renditur i 11 në listë. Edhe pse mori vetëm 847 vota Dule do të jetë deputet sepse Basha e futi në listën e sigurt, ndërsa Nebijaj mori 5582.

“Padrejtësia e përfshirjes në parlament të antishqiptarit Dule, duke lënë jashtë gocën e Tiranës dhe Shqipërisë është në dëmin tonë”, thuhet ndër të tjera në peticion.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img