Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Tiranes i vjedhin ndeshjen në Korçë, arbitri penalizon bardheblutë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partizani fiton me Kukësin e kjo falë golit të shënuar nga Xhevahir Sukaj në fillimin e pjesës së dytë.

Ndeshja mes Partizanit e Kukësit nis me një ritëm mjaft të lartë, teksa ka dyluftime të shumta në çdo sektor të fushës, por janë të kuqtë ata që shohin më shumë nga porta e kuksianëve.

Gjithsesi, ata nuk arrijnë të shënojnë edhe pse kanë një rast të mirë me Sukajn që fare pranë portës nuk mposht dot portierin Koci. Ndërkohë për Kukësin janë mjaft problematikë dyshja Dvornekoviç – Emini, por pjesa e parë mbyllet me rrjeta të paprekura.

Pjesa e dytë nis me të njëjtin ritëm e me një gol të shënuar nga ana e Xhevahir Sukaj, që pas një krosimi në zonë që u godit fillimisht nga Batha me Kokë, është Sukaj ai që e devijon po me kokë dhe kalom ekipin e tij në avantazh.

Pas pësimit të golit, Kukësi është më kërkues dhe kërkon golin e barazimit, ndërsa të kuqtë tërhiqen disi duke tentuar të befasojnë me anë të kundërsulmit.

Trajneri Duro tenton gjithçka, duke hedhur në fushën e lojës Ferrajn, Nikën e Limën e rikthyer nga Brazili por as këto lëvizje nuk mjaftojnë.

Në fund ka një karton të kuq për Ylli Shametin, ndërsa festa i përket Partizanit që fiton dhe vijon ndjekjen e Skënderbeut në luftën për të fituar titullin kampion. Të kuqtë mbeten në vendin e dytë me 48 pikë, ndërsa Kukësi i pesti me 32 pikë.

(Sportal.al)

Më shumë


spot_img

spot_img