Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Tirana “vishet” nga yjet për festat e fundvitit, ja si duket kryeqyteti i zbukuruar

Lajme të ngjashëm

Bulevardi kryesor i Tiranës që lidh sheshin “Nënë Tereza” me sheshin “Skënderbej” është mbuluar mbrëmjen e sotme nga qindra-mijëra drita.

E ndërsa në sheshin qendror është ngritur një bredh gjigant, nuk mungojnë as lokalet provizore dhe lodrat për fëmijë.

Pemët janë veshur me drita në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, por zbukurimet nuk mungojnë as në rrugët dhe parqet e tjera në kryeqytet.

FOTO:

Më shumë