Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Tirana “vishet” me ngjyrat e flamurit amerikan, preket ambasadorja Kim: Askush s’mund të kërkojë një mik më të mirë se Shqipëria

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tirana është “veshur” me ngyrat e flamurit amerikan për të përkujtuar viktimat që humbën jetën 20 vite më parë në sulmin terrorist mbi kullat në Nju Jork.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka postuar foton dhe shprehest se është prekur nga ky gjest, teksa shkruan se askush nuk mund të kërkojë një mik më të mirë se Shqiëpria.

“E prekur të shoh qytetin e Tiranës të ndriçuar me “Yje dhe Vija” për nder të 11 Shtatorit. Shtetet e Bashkuara janë mirënjohëse për miqësinë dhe solidaritetin e popullit të Shqipërisë. Askush nuk mund të kërkojë një mik më të mire”, shkruan ambasadorja Kim.

Më shumë
spot_img
spot_img