Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

Tirana solidarizohet me popullin ukrainas, në 8 prill manifestim në sheshin “Skënderbej”  

Lajme të ngjashëm

Më 8 prill në Tiranë do të zhvillohet një manifestim në mbështetje të Ukrainës dhe popullit, i cili në këto momente po përballet me pushtimin rus.

Manifesti që do mbahet në Sheshin “Skenderbej” është thirrur nga komuniteti ukrainas në Tiranë dhe pritet që të marrin pjesë një numër i madh qytetarësh.

“Ne kete qytet biem e ngrihemi bashke! Do jemi aty per gjithe bashkeqytetaret tane per solidaritet e mbeshtetje!”, shkruan Veliaj.

Më shumë