Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
0.5kmh
75 %
Mër
19 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Tirana pothuajse lejla, PS merr edhe “Njësinë 3”, Veliaj: Nga sot do i SHTRIJMË dorën KUNDËRSHTARIT, kemi bindje të ndryshme por jemi shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj dhe kandidatja për deuptete Klotilda Bushka kanë falenderuar mbështetësit dhe të gjithë qytetarët që votuan Partinë Socialiste nga njësia numër 3 në Tiranë.

Veliaj tha se duke filluar nga dita e sotme do i shtrijnë dorën kundërshtarit pasi në fund të fundit ndonëse kanë bindje të ndryshme politike janë shqiptarë dhe kërkojnë më të mirën e vendit të tyre.

Gjithashtu ai rikujtoi dhe njëherë takimin në orën 18:00 në sheshin “Skëndërbej “ku të gjithë së bashku do të festojnë fitoren e Partisë Socialishte .

“Faleminderit nga zemra jemi këtu për atë që flet për fitoren e njësisë numër 3 në Tiranë dhe një grup fantastik  aktivistëve tanë. Dua të falenderoj të gjithë burrat gratë, ata që ishin komisioner, numërues, patrnazhues që bënë një punë të shkëlqyer. Mezi pres ti kthehemi menjëherë punës pas takimit me Kryeministirn në orën 6,  një fjalim falenderimi një moment për të përqafuar njëri-tjetrin sot në 6 do të kemi mundësi të jemi të gjithë bashkë. Duke filluar nga sot ti shtrijmë dorën kundërshtarëve, kemi bindje të ndryshme por jemi Shqipërarë, jemi njerëz të së njëjti qytet, jemi Shqiptarë. Duke njohur Ildën do të jetë ajo e para që do të shtrijë dorën e bashkëpunimit. Na keni dhënë një mandate që t’ju  shërbejmë jo t’ju përçajmë”, tha Veliaj.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img