Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Tirana në shtetrrethim, qytetarët nuk lejohen të lëvizin lirshëm, policia i kërkon kartat e identitetit (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fea7830360f1a9aa59dedeecc3a7626

Ka mbetur vetëm një orë nga fillimi i protestës së opozitës para parlamentit ku pritet të zhvillohet edhe seanca plenare.

Qindra forca policie mbajnë të rrethuar pedonalen mes Galerisë se Arteve dhe Ministrisë së Brendshme. Qytetarët nuk lejohen të lëvizin lirshëm në rrugët e kryeqytetit pasi policia u merr kartat e identitetit qytetarëve që kërkojnë të kalojnë në këtë rrugë.

Godina e parlamentit është rrethuar me skela, ndërsa 200 efektivë do të angazhohen për mbrojtjen e deputetëve.

Bëhet me dije se policia këtë herë do të përdorë fillimisht ujë me presion, i cili ka në përmbajtje ngjyrues. Kjo bëhet për shkak se policia do hedhë ujë vetëm në drejtim të personave që do jenë të dhunshëm për t’a pasur më pas më të lehtë identifikim e tyre.

 

Më shumë

spot_img
spot_img