Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Tirana ‘kolaudon’ Francis Kahatën, gati për sfidën ndaj Apolonisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Francis Kahata pritet të mbërrijë sonte në mbrëmje ne Shqiperi. Mesfushori u nis këtë të hënë nga Kenia dhe sot do të rikthehet në Tiranë. Klubi ka mundur ti sigurojë vizën shqiptare futbollistit dhe më pas i ka rezervuar biletën e avionit që e rikthen në Shqipëri pas 7 muajsh.

Francis Kahata, përforcimi i parë për Tiranen për merkaton e dimrit do ti bashkohet të martën skuadrës në stërvitje. Vonesa e tij ka qenë e kushtëzuar nga viza hyrëse në Shqipëri dhe leja e qëndrimit.

Ndërkohë Tirana rinisi pergatitjet në kompleksin “Skënder Halili”. Bardheblutë kanë mbyllur fazën përgatitore në Durres dhe ndeshjet miqesore, për tu fokusuar tani tek takimi i parë i kampionatit për fazen e tretë përballë Apolonisë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img